Doğu Karadeniz Turları
Doğu Karadeniz Turları


Msa Tour ile Haydee Karadenizee

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Dogu Karadeniz Tur fırsatları ile Karadeniz Yaylalarından Batum'a uzanan Keyifli Bir TaTiL sizleri bekliyor. Karadeniz her yıl Yurtiçinden ve Yurtdışından binlerce turist ağırlıyor. Farklı iklimi, coğrafi konumu ve renkli insanlarıyla her mevsim ayrı güzellikler sunan Karadenizi Msa Tour güvencesiyle keşfetmek için Doğu Karadeniz Turlarımıza katılabilirsiniz. Doğasına hayran kalacağınız Karadeniz Bölgesin, Doğu Karadeniz Turları ile her bütçeye ve zevke uygun olan tur programlarımızla keşfedebilirsiniz. Doğu Karadeniz Turlarında farklı şehirlerde birbirinden güzel yaylalarda hayalini kurduğunuz harika bir tatil yaşayacaksınız. Msa Tour’un sizlere için hazırlamış olduğu Doğu Karadeniz Turları ile En uygun fiyatlarla Keyifli ve Kaliteli Bir TaTiL geçireceksiniz.


Doğu Karadeniz Turları Hakkında

Doğu Karadeniz Turu ile Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin illerini gezebilir,  Gürcistan’a geçerek Batumu ziyaret edebilirsiniz. Doğu Karadeniz Turu ile bölgede gezerken Trabzon Sümela Manastırı - Hamsiköy Rize- Ayder Yaylası - Gito Yaylası - Fırtına Deresi - Boztepe - Pokut Yaylası - Huser Yaylası gibi Onlarca güzelliği görebileceksiniz. Doğu Karadeniz Turları ile Bölgenin yöresel lezzetleri arasında yer alan Mısır Ekmeğini, Turşu Kavurmayı, Kurufasulye’yi, Akçaabat Köftesini, Guymagı, Muhlamayı, Kara Lahana Dolmasını ve Çorbasını, Hamsiköy Sütlacını, Trabzon Baklavasını, Batum’da tadına bakacağınız Haçapurinin lezzetlerini unutamayacaksınız. Dönüş yolculuğumuzda ise Trabzon’da Trabzon ekmeği, Tereyağını ve Çayı, Giresunda  Giresun Fındığını, Sürmene’de Sürmene Bıçağını, Rize’de El dokuması Rize Bezi alışverişi yapabilir ve yöresel hediyeler alabilirsiniz.  Doğu Karadeniz Turlarımıza Antalya Çıkışlı, Isparta Çıkışlı, Alanya Çıkışlı, Burdur Çıkışlı, Afyon Çıkışlı, Ankara Çıkışlı olarak katılım sağlayabilir; Otobüs, Uçak ve Bölge buluşmalı ulaşım seçeneklerinden sizler için uygun olanı tercih edebilirsiniz.


Doğu Karadeniz Turları Ne Zaman Yapılır ?

Karadeniz turları ile ölmeden önce mutlaka görmeniz gereken birkaç yer bulunuyor. Karadeniz kıyıları , Yayları ve Muhteşem Doğası. Eğer oksijenden sarhoş olmak, doğa ile baş başa kalmak ve yeşilin her tonu ile mavinin buluşmasına tanıklık etmek istiyorsanız Karadenizi mutlaka görmelisiniz. Doğu Karadeniz turları ile mayıs ayı ile başlayan Karadeniz yayla turları sezonu sonbahara kadar devam ediyor. Özellikle sıcak yaz aylarında yaylalarda sıcaklık geceleri kazak giydirecek kadar soğuyor. Özellikle sıcaktan bunalanlar ve deniz tatilinden sıkılanlar için iyi bir alternatif olan Doğu Karadeniz Turları, muhteşem güzellikteki doğal tabiatı, bol oksijeni, tadına doyulmaz yemekleri ve Karadeniz bölgesinin sıcak kanlı insanları; Sezon da Msa Tour’un sizler için hazırladığı Antalya Çıkışlı Doğu Karadeniz turları ile Keyifli Bir Tatil sizleri bekliyor.


Doğu Karadeniz'e Hangi Aylar Tur Düzenlenmekte ?

Doğu Karadeniz turlarımız  mayıs, haziran, temmuz, ağustos, eylül, ekim aylarında yoğun olarak düzenlenmekte olup, Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat aylarında alternatif rotalar ile gidilip bölgenin Kış sezonun'da gezilebilmeside sağlanılmaktadır.


Doğu Karadeniz Turlarında Nereler Gezilmekte ?

Msa Tour olarak düzenlemiş olduğumuz farklı karadeniz turları rotalarında, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Hopa, Rize, Artvin, Batum illeri gezilmekte olup, Bölgenin en önemli turistik yerleri olan Çamlıhemşin, Fatsa, Maçka, Perşembe, Borçka, Karagöl, Uzungöl, Sürmene, Çaykara, Şavşat görülmektedir.


Doğu Karadeniz Tur Fiyatları ?

Msa Tour olarak düzenlemiş olduğumuz karadeniz tur programlarında, her bütçeye uygun tatil fırsatları sunmaktayız. Dönemsel  ve ulaşım farklıklarından  kaynaklı olarak değişmekle birlikte kalitemizden ödün vermeyerek  bölgenin en uygun tur yapan firması özelliğimizi kurulduğumuzdan beridir devam ettirmekteyiz.

 • 3450 TL ve altı Karadeniz Turları
 • 3450 TL - 3750 TL arası Karadeniz Turları
 • 3750 TL - 4250 TL arası Karadeniz Turları
 • 4250 TL ve üzeri Karadeniz Turları

Güncel fiyatlarımız ve seçeneklerimize alttaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Doğu Karadeniz Turları

Uçaklı Karadeniz Turları

Karadeniz Yayla Turları


Doğu Karadeniz Tur Süresi Ne Kadar?

Msa Tour olarak düzenlemiş olduğumunuz Doğu Karadeniz Turlarında farklı konaklama ve tur süreleri olmakla birlikte temel olarak tur sürelerimiz aşagıdaki gibidir.

 • 3 Gece 4 Gün Butik Doğu Karadeniz Turları
 • 4 Gece 5 Gün Butik Doğu Karadeniz Turları
 • 5 Gece 6 Gün Doğu Karadeniz ve Batum Turları
 • 6 Gece 7 Gün Doğu Karadeniz ve Batum Turları
 • 7 Gece 8 Gün Doğu Karadeniz ve Batum Turları
 • 8 Gece 9 Gün Baştan Sona Karadeniz Turları
 • 9 Gece 10 Gün Büyük Karadeniz Turları

Doğu Karadeniz Turlarında Nerede Kalınır ?

Msa Tour olarak düzenlemiş olduğumuz Doğu Karadeniz tur programlarında, Konaklama için daha çok Giresun, Trabzon, Rize, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası ve Batumu tercih etsekte, Trabzon, Hopa, Ordu, Artvin, Samsun, Fatsa, Maçka, Perşembe, Borçka, Uzungöl ve  Sürmene'de konaklama için tercih edilebilmektedir.


Doğu Karadeniz'de Ne Yenir ?

Msa Tour olarak düzenlemiş olduğumuz Doğu Karadeniz tur programlarında, Bölgenin tüm lezzetlerini tatmanız, yemeklerini ve kültürünü tanımanız için elimizen geldiğince dikkat etmekteyiz. Bölgenin en meşhur yemekleri ve tatları arasında; Mısır Ekmeği, Karalahana Dolması ve Çorbası, Hamsili Pilav, Kaygana, Kuru Fasulye, Mıhlama ve Kuymak, Hoşkıran Kavurması, Turşu Kavurması, Laz Böreği, Hamsiköy Sütlacı, Deniz ürünleri gibi lezzetler bulunmakta.


Doğu Karadeniz Turları Çıkış Noktaları Nereleri ?

Msa Tour olarak düzenlemiş olduğumuz Doğu Karadeniz tur programlarında birden fazla lokasyondan misafirlerimize buluşmaktayız. Çıkış Yerleri ve detaylarını aşagıdaki linklerden inceleyebilir, sizlerde Keyifli ve Kaliteli Tur Programlarımızla Doğu Karadenizi bizlerle keşfedebilirsiniz.

Antalya Çıkışlı Doğu Karadeniz Turları

Isparta Çıkışlı Doğu Karadeniz Turları

Burdur Çıkışlı Doğu Karadeniz Turları

Alanya Çıkışlı Doğu Karadeniz Turları

Afyon Çıkışlı Doğu Karadeniz Turları

Ankara Çıkışlı Doğu Karadeniz Turları

Bölge Buluşmalı Doğu Karadeniz Turları


Uçaklı Karadeniz Turları

Msa Tour olarak düzenlemiş olduğumuz Uçaklı  Doğu Karadeniz tur programlarında Pegasus ile Antalya - Trabzon, Trabzon - Antalya Direkt uçuşlarıyla 3 Gece, 4 Gece, 6 Gece konaklamalı harika bir tatil fırsatı sunmaktayız.

İlgili Programlarımıza İstanbul, Ankara, İzmir  den katılmak isteyen misafirlerimize bilgi vermeleri durumunda uçuş bağlantısı oluşturup, Antalya Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turlarımıza Trabzon buluşmalı olarak katılmalarına olanak sağlayabilmekteyiz.

4 Mevsim Karadeniz Turları Yapan bir Firma olarak Uçaklı turlarımız ile vaktinizin büyük bir kısmını yolda harcamayacak olup, Karadeniz doğasına ve eşsiz güzelliklerini daha fazla gezme fırsatı yakayacaksınız. Güncel Uçaklı Tur Programlarımızı Aşağıdaki Linkten inceleyebilirsiniz.

Uçaklı Karadeniz Turları


Karadeniz Yaylaları 

Her ne kadar Karadeniz kıyıları Trakyada Kırklarelinden başlayıp Artvine kadar uzansa da, yayla turizmi daha çok Karadenizin doğu kıyılarında bulunan Artvin ve Rize yaylalarını kapsamaktadır. Çok sayıda yayla bulunan bu iki şehirde en popüler olanlar ise şöyle sıralanıyor; 

Ayder Yaylası 

Yayla dendiğinde akıllara ilk gelen yayladır Ayder. 1987 yılında Turizme Açılan Ayder Uzun zamandır turizme maruz kaldığından artık gerçek yayla hayatını görmek mümkün değil. Rize, Çamlıhemşinde bulunan Ayder yaylası denizden 1350 mt. yükseklikte bulunuyor.  Oteller, Pansiyonlar, Kafelerle küçük bir ilçe haline gelmiş artık. Ayder’in en büyük avantajlarından birisi ise kaplıcalara sahip olmasıdır. Yaylada hala eski yayla evlerinin örneklerini görmek mümkün. Tüm Karadeniz Turlarımızda muhakkak en az 1 gece dahi olsa Ayder Yaylasında konaklamakta ve bölgenin güzelliklerine doya doya gezilmesi sağlanmaktadır.

Pokut Yaylası

Yine Rize, Çamlıhemşinde bulunan Pokut yaylası deniz seviyesinden 1800 mt. yüksekte bulunuyor. Karadenizden gelen esinti yaylaya ulaşabildiği için normalde bu yükseklikte bulunan diğer yaylalarda ağaç yetişmezken, Pokut yaylası çam ağaçlarıyla dolu. Bu yaylada bulutların bir deniz gibi akıp gittiğini izleyebilirsiniz. Tüm karadeniz turlarımızda yolların müsait olması durumunda es geçmediğimiz ender güzellik.

Anzer Yaylası

Rize, İkizderede bulunan Anzer Yaylasının zirvesi deniz seviyesinden tam 3000 mt. yüksekte bulunuyor. Anzer Balı ile de çok ünlü olan yaylada ayrıca endemik yani başka yerde yaşaması mümkün olmayan bitki örtüsü ve çok sayıda çiçek türü de bulunuyor.

Macahel Yaylası

Saklı Cennet olarakta adlandırılan Artvin, Borçkada bulunan Macahel yaylasının %70 i ormanlarla kaplı bulunuyor. 100 yaşından 500 yaşına kadar pek çok ağaç ile karşılaşabileceğiniz yaylada Kafkas arısı tarafından yapılan Kafkas Balı da üretiliyor. Butik ve Uçaklı turlarımızda ziyaret ettiğimiz Macahel yaylasında Cennette bir tatil geçirip, dönmek istemeyeceksiniz.

Karagöl Yaylası

Artvin, Şavşatta bulunan Karagöl, heyelan gölü olarak tanımlanıyor. Heyelan sonucu Karagöl vadisi toprakla kapanıyor ve sular oluşan çanak bölgede toplanarak gölü meydana getiriyor. Etrafında yeşilin, sonbaharda da kırmızının her tonunu bulabileceğiniz ormanlarla kaplı olan Karagöl, Milli Park içinde yer alıyor.

Hazındak Yaylası

Rize, Çamlıhemşinde bulunan Hazındak Yaylasında sizi çok sayıda otantik ahşap ev karşılıyor. Dağlarla çevrili bir yayla olarak bilinen Hazındak Yaylasında hava eğer açıksa 15 km. uzaklıkta bulunan Pokut yaylası da görülebiliyor.

Gito Yaylası

Rize, Çamlıhemşinde bulunan Gito Yaylası denizden tam 2070 mt. yükseklikte, vadinin tüm güzelliğini bizlere sunuyor. Karşımızda Pokut Sal ve Hazindak Yaylalarının eşsiz manzarası kalıyor. Kaçkar Dağlarının en görkemli manzaralarından birine sahip olan Gito Yaylasında  Yine ahşap evlerin sizi Karşılıyor. Üst tarafında bulunan Badara Yaylası’na ulaşmak için dinlenme rotasında bulunuyor.

Huser Yaylası ( Bulut Denizi )

2400 metredeki yaylada Kaçkar Dağları’nın büyüleyici manzarası göz alabildiğince uzanıyor önümüzde. Huser’e çıkarken dakikalarca sisler perdesi içerisinde gidiyoruz. Bir anda sis açılınca her yanımızı bulut denizi kaplıyor. Sırtlara yapılmış tek tek evler var.  Kavrun’dan Verçenik’e Altıparmak Dağları’ndan Karadeniz’e her şey ayaklarınızın altında kalıyor. Rize, Çamlıhemşinde bulunan Gito Yaylası denizden tam 2400 mt. yükseklikte bulunuyor. Yine ahşap evlerin sizi karşılayacağı yayla, üst tarafında bulunan Badara Yaylası’na ulaşmak için dinlenme rotasında bulunuyor.

Elevit Yaylası

Aynı zamanda Çamlıhemşin’de bir köy olan Elevit’e araba yolu olduğu için giderken diğer yaylalara nazaran daha az sıkıntı yaşayacagınız yaylalardan. Araba Yolunun olması bu eşsiz güzelliğe kavuşmanızı hızlandıracak. Bölgenin Ayder yaylası kadar ilgi görmesinin sebebi eşsiz güzelliği ve doğası.

Samistal Yaylası

Samistal’e gitmek için Elevit, Trovit yaylalarını geçerek Palovit Geçidini aşıyorsunuz. Hepsini aşıp Samistal’e vardığımızda doğası ve evlerinin büyüleyici mimarisi bizleri karşılıyor. Evleri bu denli yüksek bir rakımda yapılmış olan işçiliğiyle bizleri kendine hayran bırakıyor. İsmine türküler yazılmasını sonuna kadar hakeden Samistal Yaylasının doğa harikası olan güzelliğine doyamayacaksınız. Samistal Yaylasını görmek için Karadeniz Yaylaları Turumuza katılabilirsiniz.

Koçdüzü Yaylası

Gidiş yolu sarı çiçeklerle dolu muhteşem bir yayla Koçdüzü. Koçdüzü Yaylasına cennet ve cehennemden bahsedildiğini en büyük sebebi bir tarafının kayalar ve uçurumlar ile çevrili olması  diğer tarafının sarı çiçeklerle bezenmiş harika bir doğa cümbüşü sunması. Ayrıca Koçdüzü Yaylada iki adet göl mevcut.

Sal Yaylası

Pokut’un en güzel özelliklerinden biri de Sal Yaylası’na 15 dakika uzaklıkta olması. Manzarayı izleye izleye güzel bir doğa yürüyüşü yaparak ulaşabiliyorsunuz Sal Yaylası’na. Burası gün batımının en güzel izlendiği yaylalardan birisi tüm yaylalarda olduğu gibi Sal Yaylası’nda da yerliler yaşamaya devam ediyorlar. Onların geleneksel Karadeniz mimarisindeki yayla evleri de ziyaretçilerin çok ilgisini çekiyor.

Badara Yaylası

Mukemmel dogasi, essiz guzelligi, huzuru barindiran, sakin ortasında minik bir gölü bulunan her yerinde cennetten bir doğayı andıran Badara Yaylasına Yollarda bir sorun olmadığı taktirde tüm turlarımızda çıkmaya çalışmaktayız.

Gorgit Yaylası

1700 metre yükseklikte bulunan yayla yeşilin her tonunu barındırıyor. Araba yolu bulunmadığı patikalardan yürüyerek ulaşılabilmekte. Kuşların, ağaçların, derelerin sesiyle baş başa kalacağınız, doğası hiç bozulmamış mükemmel bir yer. 

Bölgenin Diğer Yaylaları 

Kümbet Yaylası - Giresun

Giresun’a 50 km mesafede olan 1710 metre yüksekliğindeki Kümbet Yaylası turistlerin sık tercih ettiği bir yer olduğundan burada dağ evi ve bungalov şeklinde birçok butik konaklama seçeneğini bulabilirsiniz. Büyük bir alana yayılan ve başka yaylaları da kapsayan Kümbet Yaylası’nda düzenlenen eğlenceli şenliklere katılabilir ve açık havada yürüyüşler yapabilirsiniz. Dönüşte Mavi göle es geçmemenizi tavsiye ederiz.

Perşembe Yaylası - Ordu

Kıvrılarak akan nehrin menderesler oluşturduğu Perşembe Yaylası, pastoral manzaralarıyla bir tabloyu andırıyor. 1991’de turizme açılan yaylada her yaz şenlikler, sportif ve kültürel aktiviteler düzenleniyor. Perşembe Yaylasında Yapılaşmanın yasak olması sayesinde doğal güzelliğini hiç kaybetmemiştir.

Not: Yukarıda belirtilen yaylalar Bilgilendirme amaçlı yazılmış olup, Gidilen Yaylalar Tur programlarına göre değişiklik göstermekte olup, Detaylı Tur Programlarını incelemenizi önemle rica ederiz.


Keyifli Bir TaTiL Herkesin Hakkı

 

Bilinmesi Gerekenler

X