×

Doğu Anadolu Turu

Burdur Çıkışlı

Yurtiçi Turlar

Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
 • Dolu

 • İndirim

 • Konaklama

  6 Gece


Tur Programı

Burdur Çıkışlı Doğu Anadolu Turu


7 Gece 8 Gündüz 

6 Gece konaklamalı 

MALATYA ELAZIĞ  MUŞ TATVAN VAN DOĞUBEYAZIT AĞRI IĞDIR KARS ERZURUM ERZİNCAN SİVAS KAYSERİ NEVŞEHİR KONYA

Tur Tarihleri
1.Tur:2-10 Mayıs / 2.Tur:13-21 Mayıs / 3.Tur:27 Mayıs – 4 Haziran

4.Tur:10-18 Haziran / 5.Tur:24 Haziran – 2 Temmuz

6.Tur:26 Ağustos – 3 Eylül  / 7.Tur:2-10 Eylül / 8.Tur:9-17 Eylül


1.Gün : Antalya – Isparta-Malatya

Antalya çıkışlı Doğu Anadolu turumuzda akşam saat 17.00’da Msa tour ofis önünden siz değerli misafirlerimizi karşıladıktan sonra Isparta üzeri yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molaların ardından sabah Malatya’ya ulaştığımızda sabah kahvaltısı ile güne başlıyoruz.


2.Gün : Malatya – Darende – Somuncu Baba Türbesi – Günpınar Şelalesi – Levent Vadisi – Sanat sokağı – Battalgazi – Ulu Camii – Kervansaray – Arslantepe Höyüğü

Malatya’nın şirin ilçesi Darende’de kahvaltıyla turumuza başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Somuncu Baba Türbesi, Tohma Kanyonu ve Günpınar Şelalesi’ni gördükten sonra Levent Vadisi Seyir terasına geçiyoruz. Vadide ki fotoğraf molamızın ardından şehir merkezinde yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeği molası veriyoruz.(Ekstra) Yemek sonrası sanat sokağında bulunan Malatya Kültür Evi’ni ziyaret ediyoruz. Burada bal mumundan yapılmış olan Ahmet KAYA ve Kemal SUNAL heykellerini gördükten sonra tarih kokan ilçemizBattalgazi ilçesine geçiyoruz. Burada Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, farklı mimarisi ve göz alıcı çini süslemeleriyle Ulu Camii’yi gezdikten sonra Göbeklitepe öncesinde tarihte ki ilk yerleşim yeri olan Arslantepe Höyüğünü geziyoruz. Arslantepe sonrası kayısının başkenti olan şehrimizde kayısı ve kayısı ürünlerini tatmak ve hediyelik alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

(Malatya 5* Anemon Otel vb.)


3.Gün :Elazığ - Harput – Ulu Camii – Muş – Murat Köprüsü -Muş Ovası – Tatvan

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Elazığ istikametine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip olan ve Elazığ’ı tepeden göreceğimiz Harput’a çıkıyoruz. Harput Kalesi – Ulu Camii – Arap Baba Türbesi gezilerimizin sonrasında Elazığ şehir merkezine hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından Bingöl üzerinden Doğu Anadolu’nun en büyük 2. ovası olan Muş Ovası ile seyahatimize devam ediyoruz. Murat Nehri’nin hayat verdiği ovada ‘burası Muş ' tur yolu yokuştur ‘ türküsünün eşliğiyle ilk ziyaret noktamız 13. Yüzyılda Selçuklular tarafından inşa edilen tarihi Murat Köprüsü olacaktır. Murat nehri kenarında vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrasında yönümüzü Dünya üzerinde bulunan en büyük Türk mezarlığına doğru yol alıyoruz. Süphan Dağı’nın eteklerine kurulmuş ahlat kentine ulaştığımızda volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu Türk Mezarlığı olarak bilinen devasa boyuttaki taşların üzerinde onlarca sembol ve yazılar bulunmakta. Mezarlık alanında yapacağımız yürüyüşte Emir Bayındır Kümbeti’ni görüp mezar taşlarına işlenmiş sanat harikalarını keşfedeceğiz. Sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

(Tatvan - 4* Crater Otel vb.)


4.Gün :Nemrut Krater Gölü - Akdamar Adası - Tatvan – Van

Sabah otelden alacağımız kahvaltı sonrasında Arzu eden misafirlerimizle Türkiye‘nin en büyük krater gölü olan Nemrut Dağı Krater Gölü’ne ve Van Gölü’nü 2400 metrelik bir rakımdan seyredebileceğimiz bir zirveye çıkıyoruz. Tarihçilerin İskender’in Cenneti olarak adlandırdığı Nemrut Dağı Krater Gölü’nü gördükten sonra Bitlis'in en büyük ilçesi Tatvan üzerinden hareketle Van'ın Gevaş ilçesine ulaşıyoruz. Gevaş'ta bizi bekleyen teknemize binip yaklaşık 30 dakikalık seyahatle Akdamar Adası’na varıyoruz. 10. yüzyılda Kral Gagik adına yapılan, bir dönem ermeni vatandaşlarımızın en üst düzey ruhani liderlik makamı olan kiliseyi gezmeye başlıyoruz. Rehberimizin aktaracağı kilise üzerinde bulunan kabartmaların anlamlarını dinledikten sonra badem ağaçlarının içerinde kısa bir kahve molası veriyoruz. Teknemiz ile yapacağımız 30 dakikalık bir yolculukla karaya ulaşıp öğle yemeğimizde Van Göl'üne özgü olan İnci Kefal Balığının tadına bakıyoruz. Yemek sonrasında Urartularda altın çağı olarak bilinen evrede inşa edilmiş olan Çavuştepe Kale’sine doğru yol alıyoruz. Urartuca yazısını okuyabilen ve yazabilen nadir kişilerden Mehmet Kuşman’ın hikayesini dinleyip, kale gezimizi tamamlıyor ve meşhur Hoşap Kalesi’ne doğru yönümüzü çeviriyoruz. Van Başkale yolu üzerinde Güzelsu mevkiinde bulunan Urartu Kalesi’ni gördükten sonra otelimize doğru yol alıyoruz.

(Van - 5* Elite World Otel – Rönesans Otel vb.)


5.Gün :Van – Van Kalesi - Doğubayazıt - Ağrı - Ağrı Dağı - Iğdır – Kars

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından;

Urartuların başkenti olan tarihte Tuşpa olarak bilinen kentte ilk ziyaret noktamız ülkemizin en eski kalesi olan Van Kalesi olacaktır. Van Kale’sini Panoramik olarak gördükten sonra Van denildiğinde akla gelen ilk şey eşsiz güzellikleriyle nam salmış Van kedilerini daha yakından görmek için Van kedi evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan özel alanlarda yaşatılıyor. Kedi evi gezimizden sonra Van Gölü 'nün eşliğiyle Muradiye Şelalesi’ne geçiyoruz. Oldukça geniş bir alanda coşkulu bir şekilde köpürerek dökülen şelalede vereceğimiz kahve molamızda bol bol fotoğraflar çekip şelalenin keyfini çıkarıyoruz. Bend-i Mahi Çayı’nın seyriyle çaldıran ovasına ulaşıp 1514 çaldıran meydan muharebesi hakkında rehberimizin anlatımlarını dinleyip volkanik kaya kütlelerini görerek Tendürek dağı geçidinden hareketle Doğubayazıt’a devam ediyoruz. Ağrı Dağı’nın eteklerine kurulmuş Doğubayazıt 'ta Türkiye'nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla kullanıla İshak Paşa Sarayı’nı gezmeye başlıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Topkapı Sarayı’ndan sonra inşa edilmiş en önemli saray. Dünya üzerinde ilk defa merkezi ısıtma sistemin kullanıldığı saray, bu sanat harikası yapı taç kapısıyla selamlık ve haremlik bölümüyle bizi karşılıyor. Sarayın büyüleyici atmosferinde vereceğimiz serbest zamanımızda bolca fotoğraf alıp Doğubayazıt'ı yukardan seyretme şansını yakalıyoruz. Serbest zamanımız sonrasında alacağımız öğle yemeğiyle yönümüzü Doğu'nun Çukurova'sı olarak bilinen Iğdır'a çeviriyoruz. Büyük Ağrı Dağı’nın eteklerinden süzülüp Iğdır Ovası’nın seyrine başladığımızda ülkemize en yakın Ermenistan kenti Metmazor'u da görüyoruz. Iğdır ovasının seyriyle Tuzluca Digor üzerinden hareketle 40 yıl Rus işgalinde kalmış ülkemizin en doğusundaki kente Kars 'a geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

(Kars- The Kars Park Otel / Sapran Otel / Grand Ani Otel vb.)


6.Gün :Kars - Ani Harabeleri - Allahuekber Dağları - Palandöken - Erzurum

Sabah otelde alacağımız kahvaltıyla birlikte Ermenistan sınırında bulunan, zamanında Ermenistan'a başkentlik yapmış olan Ani Harabeleri’ne geçiyoruz. Hem mimari yapısı hem coğrafi farklılıklarından ötürü büyüleyici bir yürüyüş başlıyor. Kurtarıcı İsa Kilisesi, Resimli Kilise, Büyük Katedral, İpek Yolu Köprüsü ve Anadolu'da ilk Türk camii olan Ebu El Manuçehr Camisi’ni görüp fotoğrafladıktan sonra yönümüzü tekrar Kars'a çeviriyoruz. Zamanında Katedral olarak inşa edilen Rusların çekilmesiyle camiye dönüştürülen Fethiye Camii ilk durak noktamız. Şehir merkezinde bulunan Kars Kalesi, Kümbet Cami’yi (12 Havariler Kilisesi) görüp verilen serbest zamanda şehri tanıma fırsatı buluyoruz. Kars yöresel yemeklerinin tadına baktıktan sonra Allahuekber Dağları’nın seyriyle Sarıkamış yakınlarında 1914 yılında Rus ordularının ilerleyişini durdurmak için yola çıkan ama sert hava koşullarına yenik düşen askerlerimizin anısına yapılan şehitlik anıtına ulaşıyoruz. Şehitlik anıtında rehberimizin aktardığı Kafkas cephesi bilgilerini dinleyip Aras Nehri takibiyle Horasan üzerinden Erzurum'a doğru devam ediyoruz. Aras Nehri’nin üzerine İlhanlılar tarafından inşa edilen tarihiÇobandede Köprüsü’nü görüp Erzurum 'a ulaşıyoruz. Ulaştığımız kentte doğunun en büyük ulu camisi ve ülkemizin en büyük medresesi olan Çifte Minareli Medrese’yi ziyaret ediyoruz. Bir Selçuklu anıt mezarlığı olan Üç Kümbetler alanına geçiyoruz. Erzurum 'un ünlü oltu taş işçiliğini görmek ve alışveriş yapmak için Taş Han’da vereceğimiz serbest zamanın ardından Palandöken'de bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

(Erzurum 5* Polat Otel vb.)


7.Gün :Erzincan, Sivas, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Gök Medrese, Ulu Cami, Hükümet Konağı, Çifte Minareli Medrese, Şifahiye Medresesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında istikametimizi Erzincan üzeri Sivas’a çeviriyoruz. Erzincan merkezde kısa bir serbest zamanın ardından Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’a varışımızla birlikte ilk durağımız, adını tuğla örgülü iki minaresindeki mavi çinilerden alan Gök Medrese oluyor. Kitabesine göre 1196-1197 yılında Kızıl Arslan Bin İbrahim tarafından yaptırılan Ulu Cami; Birinci Dünya Savaşı’nda yeni bir Türk devletinin kuruluşunda temel olan kongrenin yapıldığı ve bugün Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesiolarak hizmet veren eski Sivas Lisesi; Vali Halil Rıfat Paşa tarafından 1884 yılında yaptırılan Hükümet Konağı; 1908 yılında Vali Reşit Akif Paşa zamanın da Jandarma Dairesi olarak yaptırılan sosyal hizmet binası; taç kapısındaki baş döndüren işçiliği ile Buruciye Medresesi; bir İlhanlı eseri olan Çifte Minareli Medrese ve Anadolu Selçuklu Tıp okullarının ve hastanelerinin en eski ve en büyüklerinden olan Şifahiye Medresesi’nden sonra Nevşehir’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

(Nevşehir – Altınöz otel – Ramada otel – Mustafa Otel vb.)


8.Gün : Nevşehir-Konya -Antalya

Otelde yaptığımız sabah kahvaltısının ardından;

Üç güzeller ile turumuza başlıyoruz. Derinkuyu yeraltı şehrinin gezdikten sonra Ihlara vadisi öğle yemeği molamızın ardından Konya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Konya’da Mevlana Müzesi gezildikten sonra akşam yemeği ve alışveriş için serbest zamanın ardından Antalya’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.


Keyifli Bir TaTiL Herkesin Hakkı. 


v ...Alternatif Diğer Turlarımız... v 


Antalya Çıkışlı Günübirlik Turlar

Antalya Çıkışlı EGE Turları 

Antalya Çıkışlı GAP Turları 

Antalya Çıkışlı Karadeniz Turları 

Antalya Çıkışlı Kapadokya Turları 

Antalya Çıkışlı Çanakkale Turları 

Antalya Çıkışlı İstanbul Turları 

Antalya Çıkışlı Balkan Turları 

Antalya Çıkışlı Kıbrıs Turları 


v ...Çıkış Yerine Göre Turlarımız... v 


Antalya Çıkışlı Turlar 

Isparta Çıkışlı Turlar 

Burdur Çıkışlı Turlar 

Seyahat Notları

> MSA Tour olarak Covid-19 sebebi ile aldığımız önlemler  

 • Misafirlerimizin ateşi Tur Rehberi veya Acenta Görevlilerimiz tarafından ölçülmektedir.
 • Transfer esnasında maske takmak zorunlu olacaktır.
 • Araçlarımızın koltuk sayısına göre %70’lik doluluk olacaktır.
 • Sosyal mesafe kurallarına göre oturma düzeni oluşturulacaktır.
 • Araç içerisinde dezenfektan bulunmaktadır.
 • Araç içerisinde kişiye özel paket halinde maske ücretsiz verilecektir.
 • Her tur sonrası ve gün sonunda araçlarımız dezenfekte edilmektir.
 • T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yiyecek içecek ikramlarımız araç içinde  yasaklanmıştır.
 • Önceliğimiz Sağlıklı Keyif içerisinde bir Tur geçirebilmenizdir. Sağlıklı ve Keyifli Turlar Dileriz.

> Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan MSA Tour sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

> Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

> Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan MSA Tour sorumlu tutulamaz.

> Her misafirin 1618 nolu kanuna göre seyahat sigortası yapılmaktadır.

> Misafirin tura gitmeden önce yaptığı ön ödeme misafirin keyfi durumlardan dolayı iptal istemesi durumunda iade edilemez.

> Misafirlerlerin hastalık,kaza vb. durumlarda yaptıkları ödeme rapor sunma durumunda %100 geri iade edilir.

> Tek Kişi Konaklama Farkını Tur Fiyat Bilgileri Sekmesinden veya Rezervasyon Menüsünden inceleyebilirsiniz.

> Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

> Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

> Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Msa Tour Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

> Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

> Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

> Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

> Ekstra Turlar ve Seçeneklerini Tur Detayında Bulunmaktadır.


Ulaşımlarımız Kişi Sayısına Göre Aşağıdaki Araç Modelleri ile Sağlanmaktadır;

>19 Kişilik :2016 Model Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

>31 Kişilik :2016-2019 Model Otokar Sultan & Isuzu Novo Lux

>46 Kişilik :2010 Model ve üzeri Temsa Safir & Mercedes Travego & Mercedes Tourismo


Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için Tıklaynız. 
Yurtiçi Turlarımızda www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.

 

Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek kişi 0-5 Yaş Çocuk 6-11 Yaş Çocuk Taksitler
0,00 ₺ 0,00 ₺ 0,00 ₺ 0,00 ₺


Burdur Çıkışlı Doğu Anadolu Turu