Uçaklı Doğu Anadolu Turu

Antalya Çıkışlı

Yurtiçi Turlar

Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
  • Dolu

  • İndirim

  • 4 Gece


Tur Programı

Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Anadolu Turu


3 gece 4 gündüz 3 Gece Konaklamalı

***Fiyatlar Her 12 Koltukta Revize edilmektedir.***


1.Gün :  Malatya – Darende – Somuncu Baba Türbesi – Günpınar Şelalesi – Levent Vadisi – Sanat sokağı – Battalgazi – Ulu Camii – Kervansaray – Arslantepe Höyüğü

Saat 11.00 Antalya Malatya uçuşumuz için sabah 10.00 Antalya havaalanı buluşma daha sonra Malatya’ya ulaştığımızda Somuncu Baba Türbesi, Tohma Kanyonu ve Günpınar Şelalesi’ni gördükten sonra Levent Vadisi Seyir terasına geçiyoruz. Vadide ki fotoğraf molamızın ardından şehir merkezinde yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeği molası veriyoruz.(Ekstra) Yemek sonrası sanat sokağında bulunan Malatya Kültür Evi’ni ziyaret ediyoruz. Burada bal mumundan yapılmış olan Ahmet KAYA ve Kemal SUNAL heykellerini gördükten sonra tarih kokan ilçemiz Battalgazi ilçesine geçiyoruz. Burada Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, farklı mimarisi ve göz alıcı çini süslemeleriyle Ulu Camii’yi gezdikten sonra Göbeklitepe öncesinde tarihte ki ilk yerleşim yeri olan Arslantepe Höyüğünü geziyoruz. Arslantepe sonrası kayısının başkenti olan şehrimizde kayısı ve kayısı ürünlerini tatmak ve hediyelik alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

(Malatya 5* Anemon Otel vb.)


2.Gün : Elazığ - Harput - Buzluk Mağarası – Ulu Camii – Muş – Murat Köprüsü -Muş Ovası – Bitlis/Tatvan 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Elazığ istikametine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip olan ve Elazığ’ı tepeden göreceğimiz Harput’a çıkıyoruz. Harput Kalesi – Ulu Camii – Arap Baba Türbesi gezilerimizin sonrasında yaz kış içerisinde buz bulundurması ile dikkat çeken Buzluk Mağarası’nı geziyoruz. Ardından Elazığ şehir merkezine hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından Bingöl üzerinden Doğu Anadolu’nun en büyük 2. ovası olan Muş Ovası ile seyahatimize devam ediyoruz. Murat Nehri’nin hayat verdiği ovada ‘burası Muş ' tur yolu yokuştur ‘ türküsünün eşliğiyle ilk ziyaret noktamız 13. Yüzyılda Selçuklular tarafından inşa edilen tarihi Murat Köprüsü olacaktır. Murat nehri kenarında vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrasında yönümüzü Bitlis ‘e doğru çeviriyoruz. Bitlis ‘te beş minare ağıtının hikayesini dinleyerek yapacağımız panoramik Bitlis turunda Bitlis kentini keşfettikten sonra Dünya üzerinde bulunan en büyük Türk mezarlığına doğru yol alıyoruz. Süphan Dağı’nın eteklerine kurulmuş ahlat kentine ulaştığımızda volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu Türk Mezarlığı olarak bilinen devasa boyuttaki taşların üzerinde onlarca sembol ve yazılar bulunmakta. Mezarlık alanında yapacağımız yürüyüşte Emir Bayındır Kümbeti’ni görüp mezar taşlarına işlenmiş sanat harikalarını keşfedeceğiz. Sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

(Tatvan - 4* Crater Otel vb.)


3.Gün : Nemrut Krater Gölü - Akdamar Adası - Tatvan – Van 

Sabah otelden alacağımız kahvaltı sonrasında Arzu eden misafirlerimizle Türkiye‘nin en büyük krater gölü olan Nemrut Dağı Krater Gölü’ne ve Van Gölü’nü 2400 metrelik bir rakımdan seyredebileceğimiz bir zirveye çıkıyoruz. Tarihçilerin İskender’in Cenneti olarak adlandırdığı Nemrut Dağı Krater Gölü’nü gördükten sonra Bitlis'in en büyük ilçesi Tatvan üzerinden hareketle Van'ın Gevaş ilçesine ulaşıyoruz. Gevaş'ta bizi bekleyen teknemize binip yaklaşık 30 dakikalık seyahatle Akdamar adasına varıyoruz. 10. yüzyılda kral Gagik adına yapılan, bir dönem ermeni vatandaşlarımızın en üst düzey ruhani liderlik makamı olan kiliseyi gezmeye başlıyoruz. Rehberimizin aktaracağı kilise üzerinde bulunan kabartmaların anlamlarını dinledikten sonra badem ağaçlarının içerinde kısa bir kahve molası veriyoruz. Teknemiz ile yapacağımız 30 dakikalık bir yolculukla karaya ulaşıp öğle yemeğimizde Van Göl'üne özgü olan İnci Kefal Balığının tadına bakıyoruz. Yemek sonrasında Urartularda altın çağı olarak bilinen evrede inşa edilmiş olan Çavuştepe kalesine doğru yol alıyoruz. Urartuca yazısını okuyabilen ve yazabilen nadir kişilerden Mehmet Kuşman’ın hikayesini dinleyip, kale gezimizi tamamlıyor ve meşhur Hoşap Kalesi’ne doğru yönümüzü çeviriyoruz. Van Başkale yolu üzerinde Güzelsu mevkiinde bulunan Urartu Kalesi’ni gördükten sonra otelimize doğru yol alıyoruz. 

( Van - 5* Elite World Otel )


4.Gün : Van - Van Kalesi 

Sabah Van’ın meşhur kahvaltıcısı Sütçü Kenan’da alacağımız meşhur Van kahvaltısı sonrasında Urartuların başkenti olan tarihte Tuşpa olarak bilinen kentte ilk ziyaret noktamız ülkemizin en eski kalesi olan Van Kalesi olacaktır. Van Kalesini Panoramik olarak gördükten sonra Van denildiğinde akla gelen ilk şey eşsiz güzellikleriyle nam salmış Van kedilerini daha yakından görmek için Van kedi evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan özel alanlarda yaşatılıyor. Kedi evi gezimizden sonra Van'ın meşhur olan halı/kilim atölyesine gidiyoruz. İran /Ermeni/Türkmen halı ve kilimleri hakkında detaylı bilgilendirme alıp yok olmaya yüz tutmuş bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Atölye sonrasında Van Gölü’nü gördükten sonra Van havaalanına geçip 15.15’te ki uçuşumuzun için checkin işlemleri ardında geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Antalya’ya ulaştığımızda bir başka Msa Tour gezisinde görüşmek üzere diyerek vedalaşıyoruz.


 


Keyifli Bir TaTiL Herkesin Hakkı. 


↓ ...Alternatif Diğer Turlarımız... ↓ 


Karadeniz Turları  GAP Turları 

Doğu Karadeniz Turları  Batı Karadeniz Turları 

Kapadokya Turları   EGE Turları  Çanakkale Turları 

İstanbul Turları  Doğu Anadolu Turları  

Fethiye Turları  Hafta Sonu Turları  

Festival Turları 


Günübirlik Turlar 

Tekne Turları Diving Turları Rafting Turlar 

Tazı Kanyonu Turları Adrasan Suluada Turları 


Balkan Turları  Gürcistan Turları  Kıbrıs Turları 

Vizesiz Turlar  Uzakdoğu Turları  


↓ ...Ulaşım Tipine Göre Turlarımız... ↓ 

Otobüslü Turlar  Uçaklı Turlar  Tren Turları  

Uçaklı Karadeniz Turları  Uçaklı Gap Turları  

Uçaklı Balkan Turları 


↓ ...Çıkış Yerine Göre Turlarımız... ↓ 

Antalya Çıkışlı Turlar   Alanya Çıkışlı Turlar  

Isparta Çıkışlı Turlar  Burdur Çıkışlı Turlar  


↓ ...Resmi Tatil Turlarımız... ↓ 

Ramazan Bayramı  Kurban Bayramı  

Sömestr Turları  


Tur Galeri & Misafir Yorumları 

Seyahat Notları

> Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan MSA Tour sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

> Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

> Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan MSA Tour sorumlu tutulamaz.

> Her misafirin 1618 nolu kanuna göre seyahat sigortası yapılmaktadır.

> Misafirin tura gitmeden önce yaptığı ön ödeme misafirin keyfi durumlardan dolayı iptal istemesi durumunda iade edilemez.

> Misafirlerlerin hastalık,kaza vb. durumlarda yaptıkları ödeme rapor sunma durumunda %100 geri iade edilir.

> Tek Kişi Konaklama Farkını Tur Fiyat Bilgileri Sekmesinden veya Rezervasyon Menüsünden inceleyebilirsiniz.

> Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

> Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

> Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Msa Tour Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

> Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

> Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

> Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

> Ekstra Turlar ve Seçeneklerini Tur Detayında Bulunmaktadır.


Ulaşımlarımız Kişi Sayısına Göre Aşağıdaki Araç Modelleri ile Sağlanmaktadır;

>19 Kişilik :2019 Model Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

>31 Kişilik :2020-2022 Model Otokar Sultan & Isuzu Novo Lux

>46 Kişilik :2015 Model ve üzeri Mercedes Travego & Mercedes Tourismo & Temsa Safir 


Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için Tıklaynız. 
Yurtiçi Turlarımızda www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.

 

Fiyat Bilgisi
Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek kişi 0-2
Yaş Çocuk
3-11
Yaş Çocuk
Kalan Koltuk
21.04.2024 0,00 ₺ 0,00 ₺ 0,00 ₺ 0,00 ₺


Uçaklı Doğu Anadolu Turları