×

Güneydoğu Anadolu Turu

Antalya Çıkışlı - 05/11/2021

Yurtiçi Turlar

Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
Resimler Yükleniyor
 • 250,00 İndirim

 • Konaklama

  5 Gece


Tur Programı

Antalya Çıkışlı Güneydoğu Anadolu Turu


6 Gece 7 Gün   5 Gece Konaklamalı 

 

Adana - Hatay - Gaziantep - Mardin - Midyat - Şanlıurfa - Halfeti - Göbeklitepe - Diyarbakır - Adıyaman - Nemrut Dağı - Kahramanmaraş  

 

   Bölgenin En Seçkin Mekan ve Otellerinde Konaklama Farkıyla    

 

 ! Keyifli ve Kaliteli Bir TaTiL Herkesin Hakkı ! 

 


1.Gün : Antalya – Isparta – Adana

Antalya çıkışlı Güneydoğu Anadolu turumuz için Siz değerli misafirlerimizi ilk durağımız Msa Tour ofis önünde 21.00’de karşılıyoruz. Isparta üzeri yaklaşık 8-9 saat süren yolculuğumuzun ardından Pozantı’ya ulaşıyoruz ve açık büfe kahvaltımızı alıyoruz. (Ücrete Dahil) Kahvaltımızı yaptıktan sonra Seyhan Nehri kıyıları boyunca kurulmuş olan Adana’ya doğru yolculuğumuz devam ediyor.


2.Gün : Adana- Hatay- Gaziantep

Her bir taşında tarihin izlerini yansıtan Adana’ya ulaştığımızda programımıza Sabancı Merkez Camii ile başlıyoruz. Akabinde Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yaptırılmış olan Tarihi Taş köprü gezildikten sonra Sevgi Ada’sına geçiyor ve kısa bir yürüyüş molası verip farklı kültür ve inanışlara ev sahipliği yapmış olan Hatay’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Medeniyetler beşiği olan Hatay’a ulaştığımızda Türkiye Cumhuriyeti sınırlarındaki en eski cami olan Habibi Neccar Camii ile turumuza başlıyoruz. Camii ziyaretimizi tamamlayıp öğle yemeği için Kurşunlu Han’a geçiyoruz. Sonrasında şerbetli tatlılarımızın başkenti olan Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Gaziantep’e ulaştığımızda konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

1.Konaklama (GAZİANTEP - ŞİREHAN OTEL vb.)


3.Gün : Gaziantep - Şanlıurfa

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından;

Tarihte ilk uygarlıkların doğduğu yer olarak bilinen Gaziantep’e ulaştığımızda programımıza Gaziantep’in en eski pazarı olan Almacı Pazarı ile başlıyoruz. Ardından 500 yıllık Gaziantep geleneğini yansıtan Bakırcılar Çarşısı’nı görüyoruz.  Serbest zamanımızda Zincirli bedesten Tarihi Gümrük Hanı’nı ziyaret ettikten sonra Osmanlı hamam mimarisi ve kültürünün en güzel örneklerinden birisi olan Hamam Müzesi, Gaziantep mutfak kültürünü yansıtan Emine Göğüs’ün kurmuş olduğu Mutfak Müzesi ve Roma döneminde gözlem amaçlı kullanılan Gaziantep Kalesi’ni görüyoruz. Sonrasında Dünya’nın ikinci büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ne geçiyoruz. Öğle yemeği molamızı verdikten sonra batık şehir Halfeti’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 2500 yıllık tarihi ile sular altında kalan şehirde tekne turumuzun ardından (ekstra)  peygamberler diyarı olarak bilinen Şanlıurfa’da ki otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Katılmak isteyen misafirlerimiz için Sıra Gecesi (ekstra).

 

2.Konaklama (ŞANLIURFA - NEVALİ OTEL vb.)


4.Gün : Şanlıurfa - Midyat

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından

İbrahim Peygamberin ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen Balıklı Göl ve Zeliha Göl ile güne başlıyoruz. Ardından Eyüp Peygamber Çile Mağarası’nı geziyoruz. Akabinde dünyanın ilk üniversitesi olan Harran Tarihi Üniversitesi, Harran Kültür Evi Harran’da göreceğimiz yerler arasındadır. Urfa’da aldığımız öğle yemeğimiz sonrasında 12 bin yıllık geçmişi ile Dünya üzerindeki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen, tarihin sıfır noktası Göbeklitepe ile turumuza devam ediyoruz. Ardından mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile zamanın durduğu izlenimini veren Güneydoğunun şiirsel kentlerinden biri olan Mardin Midyat’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolculuğumuzun sonunda Hercai dizisinin çekilmiş olduğu konak olan Midyat Kent Müzesi, Tarihi Midyat Çarşısı gezildikten sonra alışveriş için serbest zamanımızı tamamlıyoruz. Ardından Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

 

3.Konaklama (MİDYAT – KATORİ DELUX OTEL vb.)


5.Gün : Midyat - Mardin - Diyarbakır

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından;

Farklı din ve kültürlere ev sahipliği yapan Mardin’e geçerek Kasimiye Medresesi ve Süryaniler için büyük bir öneme sahip olan ve Süryaniler tarafından günümüzde hala aktif olarak dini merkez ve okul olarak kullanılmakta olan Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından taş şehrin simgesi olan Ulu Camii ile turumuza devam ediyoruz. Akabinde, Kırklar Kilisesi gezildikten sonra şehrin tarihi dokusunu ve kültürünü en güzel şekilde yansıtan Mardin Evleri’ni ve tarihi sokaklarını daha yakından görmek ve fotoğraflamak için serbest zamanımızı alıyoruz. Serbest zamanımızı tamamladıktan sonra Diyarbakır’a geçiyoruz.

 

4.Konaklama (DİYARBAKIR Plaza Otel vb.)


6.Gün : Diyarbakır - Adıyaman

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından

Tarihin taşlara yazıldığı kent olarak bilinen Diyarbakır’da Hasanpaşa Hanı ile günümüze başlıyoruz. Ardından Cahit Sıtkı Tarancı Evi, 5700 metre uzunluğundaki Kale Surları, Ulu Camii, Dicle Nehri On Gözlü Köprü’nünde içinde olduğu çevre gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kahta’da minibüslerimiz ile buluştuktan (ekstra) sonra Karakuş Anıtı ve Dünya üzerindeki hala kullanılan en eski köprü olan Cendere Köprüsü’nü fotoğraflıyoruz. Ardından Komagene Krallığının sembolü olan Nemrut Dağı’na doğru gün batımını izlemek için çıkıyoruz (ekstra). Güneş batımından sonra Adıyaman merkeze gelerek otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

 

5.Konaklama (ADIYAMAN White Star Otel)


7.Gün : Adıyaman - Kahramanmaraş - Antalya - Isparta

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından;

Adıyaman’da bulunan Fırat Nehri üzerine kurulmuş olan Atatürk Barajı ile güne başlıyoruz. Baraj ziyaretimizden sonra dondurmasıyla ünlü Kahramanmaraş’a doğru hareket ediyoruz. Kahramanmaraş’a ulaştığımızda öğle yemeği molamızın sonrasında Maraş dondurmacısı Mado-Yaşar Usta’da dondurmalarımızı yedikten sonra Bakırcılar Çarşısı’nı gezerek Antalya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzun sonunda Antalya ve Isparta’dan katılan misafirlerimiz ile vedalaşıp bir sonraki Msa Tour gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Keyifli Bir TaTiL Herkesin Hakkı. 


↓ ...Alternatif Diğer Turlarımız... ↓ 


Günübirlik Turlar

Karadeniz Turları  GAP Turları 

Kapadokya Turları   EGE Turları  Çanakkale Turları 

İstanbul Turları  Doğu Ekspresi  Termal Turlar 


Balkan Turları  Kıbrıs Turları  Gürcistan Turları  


↓ ...Çıkış Yerine Göre Turlarımız... ↓ 


Antalya Çıkışlı Turlar   Alanya Çıkışlı Turlar  

Isparta Çıkışlı Turlar  Burdur Çıkışlı Turlar  


Tur Galeri & Misafir Yorumları 

Seyahat Notları

> MSA Tour olarak Covid-19 sebebi ile aldığımız önlemler  

 • Misafirlerimizin ateşi Tur Rehberi veya Acenta Görevlilerimiz tarafından ölçülmektedir.
 • Transfer esnasında maske takmak zorunlu olacaktır.
 • Sosyal mesafe kurallarına göre oturma düzeni oluşturulacaktır.
 • Araç içerisinde dezenfektan bulunmaktadır.
 • Araç içerisinde kişiye özel paket halinde maske ücretsiz verilecektir.
 • Her tur sonrası ve gün sonunda araçlarımız dezenfekte edilmektir.
 • T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yiyecek içecek ikramlarımız araç içinde  yasaklanmıştır.
 • Önceliğimiz Sağlıklı Keyif içerisinde bir Tur geçirebilmenizdir. Sağlıklı ve Keyifli Turlar Dileriz.

> Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan MSA Tour sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

> Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

> Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan MSA Tour sorumlu tutulamaz.

> Her misafirin 1618 nolu kanuna göre seyahat sigortası yapılmaktadır.

> Misafirin tura gitmeden önce yaptığı ön ödeme misafirin keyfi durumlardan dolayı iptal istemesi durumunda iade edilemez.

> Misafirlerlerin hastalık,kaza vb. durumlarda yaptıkları ödeme rapor sunma durumunda %100 geri iade edilir.

> Tek Kişi Konaklama Farkını Tur Fiyat Bilgileri Sekmesinden veya Rezervasyon Menüsünden inceleyebilirsiniz.

> Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

> Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

> Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Msa Tour Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

> Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

> Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

> Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

> Ekstra Turlar ve Seçeneklerini Tur Detayında Bulunmaktadır.


Ulaşımlarımız Kişi Sayısına Göre Aşağıdaki Araç Modelleri ile Sağlanmaktadır;

>19 Kişilik :2016 Model Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

>31 Kişilik :2016-2019 Model Otokar Sultan & Isuzu Novo Lux

>46 Kişilik :2010 Model ve üzeri Temsa Safir & Mercedes Travego & Mercedes Tourismo


Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için Tıklaynız. 
Yurtiçi Turlarımızda www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.

 

Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek kişi 0-5 Yaş Çocuk 6-11 Yaş Çocuk Taksitler
1.850,00 ₺ 2.200,00 ₺ 0,00 ₺ 1.400,00 ₺


Antalya Çıkışlı Güneydoğu Anadolu Turları

Antalya Çıkışlı GAP Turları

Antalya Çıkışlı Güneydoğu Anadolu Turları ile Adana’dan başlayarak Mardin’e kadar Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş, Diyarbakır illerinin eşşiz yemek kültürü, tarihi güzellikleri ile siz değerli misafirlerimize Msa Tour’un deneyimli ekibi tarafından oluşturulan Keyfili bir Tatil programı ile sunulur.
Antalya çıkışlı Gap turlarında; Adana’da Şırdan ve Kaburga, Hatay’da Tepsi Kebabı ve Künefe, Gaziantep’te Küşleme ve Baklava, Şanlıurfa’da Balıkgöl ziyaretimizden sonra Ciğer ve Urfa’nın köftesi, Kahramanmaraş’lı ustaların keçi sütünden yaptığı dondurmalar, Diyarbakır  Hasanpaşa Han’ında Türk Kahvesi ve Mardin’in kıymalı ekmeği ile içli köftesinin tadına bakıyoruz. Antalya çıkışlı Gap turlarında siz değerli misafirlerimiz için özenle hazırladığımız Keyifli Bir TaTiL planımızda; Nemrut dağında ki eşsiz gün batımı da bu güzelliklerin içinde yerini alıyoruz. Sizde Antalya çıkışlı Gap turlarına katılmak isterseniz Msa Tour’un eşsiz güzellikte ki tur planını tercih edip Keyifli Bir TaTiL geçirebilirsiniz.

Antalya Çıkışlı Gurme Turları

Antalya Çıkışlı Gurme Turları ile Son zamanlarda Yepyeni bir TaTiL seçeceği ile Kültürel Lezzetlerimizi keşfetmemizi sağlıyor. Antalya Çıkışlı Gurme Turlarımız ile Güneydoğu Anadolu’nun dillere destan yemeklerini tatma fırsatı bulacak, hem kültür, hem lezzet festivali ile Keyifli Bir TaTiL yaşayacaksınız. Antalya Çıkışlı Gurme Turları ile Güneydoğu’nun yemek konusunda efsane olmuş 3 kadim şehri olan Adana, Gaziantep ve Hatay’ı Görmeye ve eşsiz lezzetleri tatmaya davet ediyoruz. Gurme Turlarımızın dışında Sonbahar’da düzenlenen Yerel Lezzetleri Keşfedeceğiniz Antalya Çıkışlı Adana Lezzet Festivali Turu‘ nada katılabilirsiniz

Keyifli Bir TaTiL Herkesin Hakkı